понеделник, 30 юли 2012 г.

Участие на български състезатели на 31 юли

Програмата за участие на български състезатели на 31 юли

Антон Ризов - спортна стрелба

Българският състезател по спортна стрелба Антон Ризов в дисциплината 10 метра въздушна пушка отбеляза резултат от 593 точки, и се нареди на 22 място в квалификацията - за финала се класираха първите осем, така че не успя да се класира за финала на олимпийския турнир в Лондон.

Нина Рангелова - нов национален рекорд по плуване

Нина Рангелова направи нов национален рекорд  на олимпийския турнир по плуване в Лондон.
Българската състезателка по плуване финишира шеста в четвърта серия на 200 метра свободен стил. Времето и беше  1:59,21 минута и подобри собственото си постижение в дисциплината от 1:59,30 минута, поставено преди година на световното първенство в Шанхай.

Резултати от турнира по тенис при българските състезатели

Григор Димитров отпадна във втория кръг на олимпийския турнир по тенис за мъже. Нашият тенисис загуби от французина Жил Симон с 3:6, 3:6 след час игра. За Димитров олимпиадата приключи, но стана първият български тенисист, който печели мач на Олимпиада - нека гледаме като успех, а участието на Димитров.