събота, 4 август 2012 г.

Александър Александров се класира на 1/8-финалите

Българският боксьор Александър Александров спечели  втора победа на Олимпиадата в Лондон 2012 в категория до 49 кг, с труден успех над  Шин Йонжум (Република Корея) с 15:14.

С това Александров  се класира на 1/8-финалите на турнира.

Ивет Лалова не успя да се класира на финала на 100 метра

Ивет Лалова не успя да се класира на финалите на 100 метра на олимпиадата в Лондон. Тя стартира във втора серия и финишира на второ място с резултат 11:31 секунди.

На финала се класират първите две състезателки от трите серии, като към тях се прибавят и двете състезателки, дали най-добри времена.

Овчарски скок

Овчарски скок е дисциплина от леката атлетика.  Овчарски скок се нарича, скока при който състезателят използвайки  дълъг и гъвкав прът прескача високо вдигната летва. Преди да се направи отскока, състезателят се засилва с 18 до 22 крачки, опира прътът за овчарски скок и се изтласква над летвата, като трябва да прелети така над нея, че да не я докосне. Първоначално прътът се е правел от  бамбук или алуминий,  а  днес  се прави от фибростъкло или карбон.  Състезания по овчарски скок  са се провеждали още от древните гърци  и келти. В  Олимпийските игри Овчарски скок  се въвежда като спортна дисциплина от 1896 г. за мъжете и през  2000 г. за жените.