понеделник, 6 август 2012 г.

Българският отбор по волейбол с победа над Италия

Българският отбор по волейбол победи Италия с 3:0 (32:30, 25:20, 25:19) гейма.
След успеха на българския отбор по волейбол, нашите  ще се изправят срещу четвъртият в другата група,   за сега това е Германия. Германският отбор   има директен мач с Бразилия. Ако загубят, съперник на нашия отбор на четвъртфиналите  ще е Бразилия.

Йордан Йовчев влезе в историята на спортната гимнастика

Йордан Йовчев на своя последен старт на Олимпийски игри
Най-титулованият ни гимнастик – Йордан Йовчев влезе в историята на спортната гимнастика, играейки своя последен финал на халки.

Данчо завърши на 7 място - въпреки това постижение, трябва да го поздравим и да сме горди с него – с многобройните си отличия досега той е показал, че е голям гимнастик и сега постигна много когато влезе на финалите на халки в Лондон. Въпреки, че завърши на 7-мо място, Йовчев остава в историята на спортната гимнастика.

Хвърляне на копие

Хвърляне на копие е дисциплина от леката  атлетика. При хвърляне на копие състезателят изхвърля пръст с дължина   приблизително 2,5 метра. Дисциплината хвърляне на копие е част от както десетобоя при  мъжете, а при  жените  в Седмобоя .

Мирослав Кирчев - кану каяк

Мирослав Кирчев зае пето място в първата полуфинална гонка  дисциплината 1000 метра каяк мъже . Това му дава участие  във финал Б, където се разпределят местата от десето до шестнайсто. Мирослав Кирчев финишира с време 3:30,818 минути. Победител в серията е канадеца Адам ван Кьоверден с време 3:28,209 минути.

6 август - Олимпийско участие на български състезатели

Бокс

16:15
Стойка Петрова - Никола Адамс (Влб)
15:30 - 16:30
Жени - кат. до 51 кг - 1/4-финали

Тервел Пулев: Много съм благодарен за цялата подкрепа, която приемаме, не само аз, а и всички боксьори

Тервел Пулев: "Много съм благодарен за цялата подкрепа"
Минути след като спечели босковата среща с аржентинеца Йамил Пералта  в категория 91 кг., Тервел Пулев благодари за поздравите и споделя:

“Благодаря. Наистина, това е основното, все пак вземам първи медал за България! Това е най-важния акцент от всички – трудна игра, до последно аржентинеца не ме остави на мира, видяхте, че последните минути по-бяха критични, старши треньора ми подсказваше във всяка стъпка къде да мръдна, какво да направя за да разнообразим играта. В крайна сметка – успяхме! “

Тервел Пулев се класира на полуфинал и вече е с медал от Олимпиадата

Тервел Пулев на полуфинал и с медал за България
Тервел Пулев направи страхотен мач, който успя да спечели с 13:10. С тази своя победа той се класира на полуфинала и спечели медал за България.

Тервел Пулев се състезава в категория до 91 кг. и негов съперник беше Йамил Пералта, от Аржентина.