понеделник, 30 юли 2012 г.

Участие на български състезатели на 31 юли

Програмата за участие на български състезатели на 31 юли

Антон Ризов - спортна стрелба

Българският състезател по спортна стрелба Антон Ризов в дисциплината 10 метра въздушна пушка отбеляза резултат от 593 точки, и се нареди на 22 място в квалификацията - за финала се класираха първите осем, така че не успя да се класира за финала на олимпийския турнир в Лондон.

Нина Рангелова - нов национален рекорд по плуване

Нина Рангелова направи нов национален рекорд  на олимпийския турнир по плуване в Лондон.
Българската състезателка по плуване финишира шеста в четвърта серия на 200 метра свободен стил. Времето и беше  1:59,21 минута и подобри собственото си постижение в дисциплината от 1:59,30 минута, поставено преди година на световното първенство в Шанхай.

Резултати от турнира по тенис при българските състезатели

Григор Димитров отпадна във втория кръг на олимпийския турнир по тенис за мъже. Нашият тенисис загуби от французина Жил Симон с 3:6, 3:6 след час игра. За Димитров олимпиадата приключи, но стана първият български тенисист, който печели мач на Олимпиада - нека гледаме като успех, а участието на Димитров.

Участие на българските спортисти на 30 юли

Участие на българските спортисти на олимпийските игри в Лондон на 30 юли 2012 г. :

Тенис, срещи от втория кръг:

Григор Димитров срещу Жил Симон (Франция) 13:30 ч.

Цветана Пиронкова срещу Флавия Пенета (Италия) 13:30 ч.

неделя, 29 юли 2012 г.

Петя Неделчева постигна първата си победа на Олимпийските игри в Лондон

Петя Неделчева спечели двубоя със Алесия Зайцева от Беларус, с което постигна и първата победа на Олимпийските игри в Лондон.

Мартин Иванов претърпя загуба в елиминациите по джудо

Мартин Иванов претърпя загуба в елиминациите по джудо на олимпийските игри в Лондон. Той се срещна със Сергей Лим, от Казахстан. Българският джудист отпадна с резултат 1:2.

Все пак Мартин Иванов има шанс да се класира напред, но за целта трябва да разчита на финал за Сергей Лим.

Нина Рангелова отпадна на квалификациите по плуване на 400 метра

Нина Рангелова отпадна от квалификациите по плуване на 400 метра, и по този начин не успя да се класира на финала. Въпреки това тя плува много добре и постави нов национален рекорд. Тя спечели втора серия с време 4:11,71 минути, с което подобрява собственото си постижение, както и нов национален рекорд.