вторник, 31 юли 2012 г.

България победи Полша на волейбол

България победи Полша на Олимпиадата в Лондон
България победи Полша на волейбол на олимпийските игри в Лондон. Волейболната среща бе спечелена с резултат 3:1 гейма, в отделните части: 25:22, 29:27, 13:25, 25:23.

Българският отбор имаше сметки за уреждане с поляците, и успя да се справи убедително с тях. Срещата се проведе в спортната зала "Ърлс Корт" в Лондон.
Смяташе се, че полския отбор беше фаворит в групата, още повече, че беше победил отбора на Италия.

В първите два гейма поляците повеждаха в резултата, но българите успяваха да наваксат изоставането и спечелиха геймовете.

Все пак полския отбор успя да вземе ретия гейм, след отпускане в нашия състав. Но българските волейболисти не допусаха мача да бъде обърнат и с отлична игра успяха да спечелят четвъртия гейм.

С този спечелен мач България вече се класира за елиминационната фаза на турнира на Олимпийските игри в Лондон. Следващата среща е с отбора на Австралия, на 2 август, а след това следват двубоите с Аржентина и Италия.

Срещата с отбора на Австралия ще се играе след два дни –в четвъртък, на 2 август от 13.30 часа българско време.