вторник, 31 юли 2012 г.

България победи Полша на волейбол

България победи Полша на Олимпиадата в Лондон
България победи Полша на волейбол на олимпийските игри в Лондон. Волейболната среща бе спечелена с резултат 3:1 гейма, в отделните части: 25:22, 29:27, 13:25, 25:23.

Българският отбор имаше сметки за уреждане с поляците, и успя да се справи убедително с тях. Срещата се проведе в спортната зала "Ърлс Корт" в Лондон.
Смяташе се, че полския отбор беше фаворит в групата, още повече, че беше победил отбора на Италия.

Ветроходство в клас RS-X на Олимпийските игри

Българският състезател по ветроходство, Йоан Колев зае 31-о място с 60 наказателни точки след първия ден от състезанията по ветроходство в клас RS-X на Олимпийските игри в Лондон.  Колев финишира 29-и в първата гонка и 31-и във втората.

Талисманите на предишните олимпиади

Талисманите на олимпийските игри от началото им до днес

понеделник, 30 юли 2012 г.

Участие на български състезатели на 31 юли

Програмата за участие на български състезатели на 31 юли

Антон Ризов - спортна стрелба

Българският състезател по спортна стрелба Антон Ризов в дисциплината 10 метра въздушна пушка отбеляза резултат от 593 точки, и се нареди на 22 място в квалификацията - за финала се класираха първите осем, така че не успя да се класира за финала на олимпийския турнир в Лондон.

Нина Рангелова - нов национален рекорд по плуване

Нина Рангелова направи нов национален рекорд  на олимпийския турнир по плуване в Лондон.
Българската състезателка по плуване финишира шеста в четвърта серия на 200 метра свободен стил. Времето и беше  1:59,21 минута и подобри собственото си постижение в дисциплината от 1:59,30 минута, поставено преди година на световното първенство в Шанхай.

Резултати от турнира по тенис при българските състезатели

Григор Димитров отпадна във втория кръг на олимпийския турнир по тенис за мъже. Нашият тенисис загуби от французина Жил Симон с 3:6, 3:6 след час игра. За Димитров олимпиадата приключи, но стана първият български тенисист, който печели мач на Олимпиада - нека гледаме като успех, а участието на Димитров.